خورشت کرفس

سلام دوستان گلم

شاید خورشت کرفس رو همه بلد باشین اما نمی دونم چندنفر خورشت کرفس رو با سبزی قورمه درست میکنن.چون در دستور اصلی خورشت کرفس از جعفری و نعناع استفاده میشه که من طعمش رو نمی پسندم. این مدلش رو امتحان کنید. ضرر نمی کنید.

مواد لازم

گوشت خورشتی

کرفس (ساقه و برگ)

سبزی قورمه

نمک، فلفل، زردچوبه

اول از همه برگ های کرفس رو از ساقه جدا کرده و بعد از اینکه کامل آبش رفت خرد و سرخش میکنیم.ساقه ها رو همینطور فقط با این تفاوت، برا اینکه ساقه ها نرم شوند در قابلمه ریخته و با کمی روغن و حرارت کم درب قابلمه رو میذاریم تا بخار کنه و نرم بشه بعد از اون شعله رو زیاد کرده و سرخشون میکنیم و در آخر زردچوبه اضافه میکنیم.و در انتها برگ های سرخ شده رو به ساقه ها اضافه و مخلوط میکنیم.

   

گوشت رو با پیازداغ و زردچوبه و نمک و فلفل مخلوط و سرخ کرده و با آب میگذاریم بپزد.

 

بعد از پخته شدن گوشت کرفس و سبزی قورمه رو اضافه میکنیم.فقط توجه داشته باشین که مقدار سبزی قورمه از مقداری که در قورمه سبزی استفاده میشه کمتره.

خورشت کم آبی هست و استفاده از سبزی قورمه باعث میشه به قول معروف آب و دون خورشت از هم جدا نباشه و شکل منسجم تری داشته باشد.

 

نوش جانلبخند

/ 3 نظر / 166 بازدید
کوثر

به به چه خورشتی . دهنم واقعا آب افتاد

ترانه

عزیزم نمیدونستم میشه از سبزی قورمه استفاده کرد هر چندکه همسرم زیاد این خورشت رو دوست نداره ولیکن اینبار طبق دستور شما از سبزی قورمه استفاده میکنم شاید طعم متفاوت تری داشته باشه مرسی عزیز[لبخند]

الهام

سلام عروس جون. من 3 نکته بنطرم رسید: 1- بهتره ابعاد گوشت یه کم درشت تر باشه که به اصطلاح به چشم بیاد. 2- من در خورش کرفس لواشک ملس میریزم همم لعاب میده هم طعم خوبی میده. 3- بدون سبزی قرمه هم اگه نعنا و جعفریت خورد شده باشن آب و دون خورش جدا نمیشه.