خورشت آلو اسفناج

سلام

این غذای به علت وجود اسفناج و آلو بسیار مقوی و سرشار از آهن است که با برنج سرو میشه

مواد لازم

گوشت خورشتی

 اسفناج

آلو

پس از شستن اسفناج میگذاریم آبش کامل برود و خشک شود سپس اسفناج ها را خرد میکنیم اما باید دقت داشته باشیم زیاد نیاز به خرد شدن ندارد تنها چندتا چاقو زدن کافیه و نگران حجم زیاد اسفناج ها نباشید چون بعد پختن کم میشود.

گوشتهای خورشتی را با روغن و پیاز داغ و زردچوبه سرخ میکنیم و با آب میگذاریم پخته شود.

در فاصله پخته شدن گوشتها  اسفناجها را کمی چاقو میکشیم اما  خیلی خرد نمیکنیم و اگه اسفناج هاتون ساقه های ضخیمی داره ساقه ها رو از برگ جدا کرده و ریزتر خردشون کنید و  در قابلمه میریزیم و بر روی شعله ملایم میگذاریم و بهتره درب قابلمه گذاشته شود،حجم اسفناجها به طور قابل ملاحظه ای کم میشود و در آبی که خودش دارد میپزد و نرم میشود. سپس اسفناج ها در ماهیتابه ریخته و با روغن سرخ میکنیم.

تصویر اول قبل سرخ شدن هست که باز مقداری آب دارد و در تصویر دوم بعد از سرخ شدن هست که برا خوش طعم تر شدن اسفناج من مقداری هم بهش دارچین اضافه کردم زمانی که گوشتها پخت اسفناج و آلوی خورشتی را بهش اضافه میکنیم و میگذاریم تا جا بیفتد.

نوش جان

نکته

١. این خورشت کم آبی است

٢. برا اینکه مغذی باشد بهتره اسفناج کم سرخ شود

/ 2 نظر / 96 بازدید
آرزو

دوست جونم در به در داشتم از موبایلم این خورشت آلو اسفناجتو پیدا می کردم که باز نمی کرد. حالا که باز شده بگم که تو بدجور وسوسم کردی که برای اولین بار درستش کنم. فقط یه سوال تو بازار آلوهای مختلفی هست . منظورت دقیقا کدوم نوعشه ؟ ترشه یا شیرین؟ قربون محبتت.

آرزو

منظورم اینه که ترشه یا شیرین؟ اتفاقا تو بازارای تهران رو گفتم.